Prisaceaua



Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Prisaceaua

Prisaceaua

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


+9
bogdan
bogatu_eduard
Silver
Danka
Deea
Elf
lamborghini
Vali
Mihai
13 participanți

    Loc de batut campii si taiat frunza la caini

    Mihai
    Mihai
    Admin


    Numarul mesajelor : 774
    Data de inscriere : 14/08/2009
    Localizare : Severin

    Loc de batut campii si taiat frunza la caini Empty Loc de batut campii si taiat frunza la caini

    Mesaj Scris de Mihai Mier 19 Aug - 20:17

    De prasit am terminat, caii i-am adapat si le-am pus fan, nevasta a dat de mancare la oratanii si la copii, pe vecinu' il doare o masea si nu prea vorbeste ca e ocupat sa traga din tigara (sa-i treaca durerea -cica), eu ce sa fac acu'?
    Cred ca ma duc la cafe-netu' din sat unde e calculatoare de-alea, cu intarnet pe ele, sa ma intalnesc cu pretenii, sa radem pana spre dimineata.
    Vali
    Vali


    Numarul mesajelor : 32
    Data de inscriere : 19/08/2009
    Varsta : 33
    Localizare : dr.tr.severin/bucuresti

    Loc de batut campii si taiat frunza la caini Empty ......pareri,explicatii,idei..........

    Mesaj Scris de Vali Mier 19 Aug - 21:22

    sa imi expun ideeile legate de vestitul sat 'Prisaceaua' :peisaj mirific cu diferite animale,strada neasfaltata,diferite telenovele amoroase(pentru cei care cunosc)insa in rest se poate spune ca suntem un sat specifc ROMANESC...salut cu respect si stima cei care locuiesc acolo si invit lumea la o experienta de neuitat vizitand vestitul sat unde s-a filmat primul film'PACALA'al lui Geo Saizescu. Very Happy
    Mihai
    Mihai
    Admin


    Numarul mesajelor : 774
    Data de inscriere : 14/08/2009
    Localizare : Severin

    Loc de batut campii si taiat frunza la caini Empty ........

    Mesaj Scris de Mihai Mier 19 Aug - 21:54

    liliana matei a scris:.... unde s-a filmat primul film'PACALA'al lui Geo Saizescu. Very Happy
    Hehehe... cred ca multi, la fel ca si mine pana nu de mult, nu stiu cine a fost Geo Saizescu, asa ca sar eu cu o mana de informatie: a fost un regizor nascut in satul Prisaceaua. Mda, si eu m-am mirat de-asa descoperire. Am aflat acum cateva zile despre el,cand l-am intrebat pe Gogu(Google) daca-mi poate gasi forumul asta dupa cuvantul cheie "prisaceaua". De forum nu stia insa mi-a spus ca stie despre Geo Saizescu din Prisaceaua, de unu' din Prisaceaua care voia sa vanda un taur si de.... (tineti-va bine pe patine si rotile) Fabiana, de la noi, din sat care, cica le zice bine pe muzica populara Very Happy. Ia priviti videoclipul de mai jos!
    Bravo, Fabi! thumbup
    Cand o sa te intalnesc o sa-ti cer un autograf. Daca e primul pe care-l dai, o sa-l inramez si peste ani buni il voi vinde la licitatie pe cateva zeci de milioane de euro. Very Happy


    Liliana Matei, vad ca la tine in profil scrie Localizare: dr.tr.severin/bucuresti. Ia zi-mi, cum vine asta, fiindca nu cred ca te poti dedubla, ca mine ( scoate limba ). Are legatura cu faptul ca ai terminat liceul cu nota mare? Very Happy
    Mihai
    Mihai
    Admin


    Numarul mesajelor : 774
    Data de inscriere : 14/08/2009
    Localizare : Severin

    Loc de batut campii si taiat frunza la caini Empty Re: Loc de batut campii si taiat frunza la caini

    Mesaj Scris de Mihai Vin 21 Aug - 22:19

    Ce mai faceti, bibicilor? Caldura mare de nu mai ziceti nimic?
    Eu tocmai ce-am facut un tur al Severinului. Ajuns la magazinul Decebal am vazut doi tigani ce tocmai intrau in Carrefour. Unul din ei arata asa: parul arici dat cu o tona de gel, maiou alb, impecabil, pantaloni 3/4, albastri, sandale bej, iar la gat purta cravata neagra cu dungi rosii. Accesorii: ceas alb, de 2 ori mai lat decat mana lui si ochelari de "scafandru". afro

    Cred ca voia sa lanseze o noua tinuta vestimentara rade.
    Vazandu-i pe amandoi, mi-am adus aminte de filmuletzul asta vazut pe Youtube in urma cu ceva timp. rade


    Ultima editare efectuata de catre Mihai in Sam 22 Aug - 0:24, editata de 4 ori (Motiv : experimente)
    lamborghini
    lamborghini


    Numarul mesajelor : 13
    Data de inscriere : 19/08/2009

    Loc de batut campii si taiat frunza la caini Empty Re: Loc de batut campii si taiat frunza la caini

    Mesaj Scris de lamborghini Vin 21 Aug - 22:50

    sal
    cf mihai?
    Mihai
    Mihai
    Admin


    Numarul mesajelor : 774
    Data de inscriere : 14/08/2009
    Localizare : Severin

    Loc de batut campii si taiat frunza la caini Empty Re: Loc de batut campii si taiat frunza la caini

    Mesaj Scris de Mihai Vin 21 Aug - 23:59

    Salutare! salut
    Pai ce sa fac? Te invat cum sa folosesti forumul, sa nu te mai incurci. Sper ca ai invatat cum se manevreaza. Very Happy
    Elf
    Elf


    Numarul mesajelor : 112
    Data de inscriere : 22/08/2009

    Loc de batut campii si taiat frunza la caini Empty Re: Loc de batut campii si taiat frunza la caini

    Mesaj Scris de Elf Sam 22 Aug - 21:51

    Saluti Mihaie! ce mai faci ? te bronzezi la monitor de te vad online? Eu  tocmai am venit de la terasa unde am golit un numar oarecare de halbe cu bere . bere Nu mai stiu cate au fost dar terbuie sa fi fost ceva daca vad toate lucrurile in dublu exemplar iar lumea parca se misca cu incetinitorul . mai e si irascibila pe deasupra. sa vezi, i-am zis fetei care sevea berea ca e frumoasa si ea imi zice ca sunt cap patrat. poftim. in ziua de azi nu mai poate omu sa faca un compliment . de aia se duce tara asta pe apa sambetei !
    hai ca vorbim mai incolo . ma duc sa ma culc. 
    Mihai
    Mihai
    Admin


    Numarul mesajelor : 774
    Data de inscriere : 14/08/2009
    Localizare : Severin

    Loc de batut campii si taiat frunza la caini Empty Re: Loc de batut campii si taiat frunza la caini

    Mesaj Scris de Mihai Lun 24 Aug - 4:17

    Salutare, barbugiule!
    Ieri, la ora la care ai postat cred ca eram dus pe-afara, sa cumpar o lubenitza, ca mi-a facut cineva de pe-aici o pofta.... Am cumparat una de 11 kg si-n drum spre casa ma gandeam ca ar trebui sa hibridizeze lubenitele cu niste roti, ca-mi ajunsesera mainile la genunchi. Dupa aia, am facut o tura cu bicicleta prin oras. Am coborat pe malul Dunarii si am mers asa, pana la gara; de-acolo am urcat in oras pana-n padurea Crihala si, dupa ce m-am invartit pe-acolo de cateva ori in jurul cozii m-am dus pe la Casa Tineretului. De-acolo nu mai stiu pe unde-am umblat...
    Acum tocmai ce-am venit de-afara, am fost pe la fantana arteziana, sa fac niste poze, ca n-am fotografiat-o niciodata pe timp de noapte.

    Despre patzania cu berea si fata aia ce sa spun... asa e cand bei bere. Ia uite, cred ca te incadrezi la coloana 3, randul 11.
    Loc de batut campii si taiat frunza la caini Ilovebeervk8

    Asa e cand bei bere... spui vrute si nevrute iar eu nu cred ca s-a suparat fiindca i-ai spus ca e frumoasa -trebuie sa mai fi scapat tu ceva cuvintele ghiduse Very Happy.
    La faza cu "cap patrat" trebuia sa-i tragi un cap in gura, sa vada ca de fapt e oval rade.

    Auzi, dar tu cine esti? Very Happy


    Ultima editare efectuata de catre Mihai in Joi 27 Aug - 18:30, editata de 1 ori
    Deea
    Deea


    Numarul mesajelor : 47
    Data de inscriere : 24/08/2009
    Varsta : 34
    Localizare : Bucuresti

    Loc de batut campii si taiat frunza la caini Empty eheee...

    Mesaj Scris de Deea Lun 24 Aug - 4:47

    salutare prisacenilor....ce faceti stimati domni si dragute domnisoare?...Ooooo...satul Prisaceaua...vorbiti de vestitul sat Prisaceaua....offf..ce loc minunat...uitat undeva intre maguri...satul unde se adunau fete si flacai seara la portita...si jucau renumitul pitulus..si vestitul lapte gros.Ce amintiri frumoase?!Suntem norocosi (vb de cei care au copilarit in satul asta)ca am avut parte de asemenea momente:batai,fotbalul de "la Lac".Pacat ca nu mai e ca inainte.Acum fiecare cu visele lui...munca lui.Da macar am ramas cu niste amintiri ..astea nu se duc niciodata,nu?
    aveti grija de voi...si macar prin site-ul asta sa mai vb si noi...daca live nu ne mai vedem cry
    Mihai
    Mihai
    Admin


    Numarul mesajelor : 774
    Data de inscriere : 14/08/2009
    Localizare : Severin

    Loc de batut campii si taiat frunza la caini Empty Re: Loc de batut campii si taiat frunza la caini

    Mesaj Scris de Mihai Mar 25 Aug - 2:35

    Am fost ieri pe la targ sa-mi cumpar un far pentru bicicleta ca am fost oprit si luat la intrebari de Garcea de 4 ori pana acum. Cica de ce umblu noaptea fara semnalizatoare....

    Ma rog, si uitandu-ma eu la multimea pestritza de marfuri asezate unele ordonat, altele claie peste gramada, numai ce-mi sare in ochi un TV mare, argintiu. Vanzatorul, o tiganca, asezase o foaie in fata lui pe care scrisese: PRASMA 24 MILIOANE rade
    Elf
    Elf


    Numarul mesajelor : 112
    Data de inscriere : 22/08/2009

    Loc de batut campii si taiat frunza la caini Empty Re: Loc de batut campii si taiat frunza la caini

    Mesaj Scris de Elf Joi 27 Aug - 13:03

    Mihai a scris:
    Asa e cand bei bere... spui vrute si nevrute iar eu nu cred ca s-a suparat fiindca i-ai spus ca e frumoasa -trebuie sa mai fi scapat tu ceva cuvintele ghiduse Very Happy.
    La faza cu "cap patrat" trebuia sa-i tragi un cap in gura, sa vada ca de fapt e oval rade.
    rade 2
    Da, tot ce se poate, cam trec cuvintele pe langa atunci cand bei rade betivi

    Mihai a scris:Auzi, dar tu cine esti? Very Happy
    Curiosule! Nu mai fi curios. Lasa ca afli tu... Smile
    Mihai
    Mihai
    Admin


    Numarul mesajelor : 774
    Data de inscriere : 14/08/2009
    Localizare : Severin

    Loc de batut campii si taiat frunza la caini Empty Re: Loc de batut campii si taiat frunza la caini

    Mesaj Scris de Mihai Vin 28 Aug - 0:42

    In filmuletul de mai jos puteti vedea cum Michael Jackson e adus la Morga cu ambulanta, se da jos si pleaca. Eu zic ca e pe bune.

    Danka
    Danka


    Numarul mesajelor : 81
    Data de inscriere : 19/08/2009

    Loc de batut campii si taiat frunza la caini Empty Re: Loc de batut campii si taiat frunza la caini

    Mesaj Scris de Danka Mier 2 Sept - 13:02

    mda, initial circula doar prima parte pe net, aia in care se da Michael jos din ambulanta(vezi jos). dupa ea s-a facut parodia de mai sus.


    adeptii teoriei conspiratiei spun ca "Michael Jackson nu ar fi murit..si isi pregateste revenirea in ceea ce s-a dorit a fi cea mai mare farsa a tuturor timpurilor.Acum nu se stie care va fi reactia fanilor sai,de bucurie sau de dezamagire pentru ca si-a inscenat moartea.Totul ar fi fost facut cu acordul celor apropiati!"

    vedem noi pana la urma
    Mihai
    Mihai
    Admin


    Numarul mesajelor : 774
    Data de inscriere : 14/08/2009
    Localizare : Severin

    Loc de batut campii si taiat frunza la caini Empty Re: Loc de batut campii si taiat frunza la caini

    Mesaj Scris de Mihai Sam 12 Sept - 18:31

    ce faci mai, zmotocel? ziceai ca intri in actiune. nu se prea vede.
    sau nu ti s-a incalzit motorul?
    Mihai
    Mihai
    Admin


    Numarul mesajelor : 774
    Data de inscriere : 14/08/2009
    Localizare : Severin

    Loc de batut campii si taiat frunza la caini Empty Re: Loc de batut campii si taiat frunza la caini

    Mesaj Scris de Mihai Mier 23 Sept - 13:45

    Loc de batut campii si taiat frunza la caini 585854 Greu cu gramatica asta. "Readuce-ti".

    Loc de batut campii si taiat frunza la caini Adevar11



    Elf
    Elf


    Numarul mesajelor : 112
    Data de inscriere : 22/08/2009

    Loc de batut campii si taiat frunza la caini Empty Re: Loc de batut campii si taiat frunza la caini

    Mesaj Scris de Elf Mier 23 Sept - 17:06

    Uite aici greseli cu carul! Loc de batut campii si taiat frunza la caini 890404

    Loc de batut campii si taiat frunza la caini Image-2009-09-21-6175193-56-doua-greseli-nghetata
    Silver
    Silver


    Numarul mesajelor : 201
    Data de inscriere : 27/08/2009

    Loc de batut campii si taiat frunza la caini Empty Re: Loc de batut campii si taiat frunza la caini

    Mesaj Scris de Silver Vin 25 Sept - 13:21

    Am vazut si eu o gramada de chestii din astea. E plina lumea de prosti insa cei mai prosti sunt cei plini de sine, cu impresii si fite; e vorba de cei care parca, cauta sa intareasca proverbul daca prostul nu-i fudul, parca nu e prost destul. Ce sa spun... isi inchipuie ca daca au ceva bani lumea trebuie sa plece in fata lor, sa se uite la ei ca la soare, sa le soarba fiecare cuvant de parc-ar fi miere. Faza cea mai tare e ca ei isi inchipuie ca banul ii face destepti, frumosi si talentati -ii da talentul afara din casa, domnule Loc de batut campii si taiat frunza la caini 585854

    Ia uitati-va la talentata asta! Loc de batut campii si taiat frunza la caini 585854 Auzi la ea, talentu-i este defectul Loc de batut campii si taiat frunza la caini 585854 Ce talent, fata? acela de-a suge banii altora si inca ceva? Loc de batut campii si taiat frunza la caini 171524
    bogatu_eduard
    bogatu_eduard


    Numarul mesajelor : 4
    Data de inscriere : 19/08/2009

    Loc de batut campii si taiat frunza la caini Empty Re: Loc de batut campii si taiat frunza la caini

    Mesaj Scris de bogatu_eduard Mier 30 Sept - 16:22

    ce mai faceti mah..?
    Mihai
    Mihai
    Admin


    Numarul mesajelor : 774
    Data de inscriere : 14/08/2009
    Localizare : Severin

    Loc de batut campii si taiat frunza la caini Empty Re: Loc de batut campii si taiat frunza la caini

    Mesaj Scris de Mihai Mier 30 Sept - 16:31

    eu fac bine, ma fac ca lucrez tragand un pool cu tine, vorbind pe YM sau navigand cu pluta pe Net. Acum ma duc sa cumpar ceva de mancare ca simt niste miscari suspecte pe sub camasa. Very Happy

    Scrie si tu mai des ca forumul e un fel de YM, mai complex. Iar ce scrii, ramane permanent. Wink Sa nu scrii cumva ca ai fumat sau ca ai fost la femei ca poate intra taica-tau si vede. rade
    bogdan
    bogdan


    Numarul mesajelor : 19
    Data de inscriere : 25/08/2009

    Loc de batut campii si taiat frunza la caini Empty Re: Loc de batut campii si taiat frunza la caini

    Mesaj Scris de bogdan Vin 2 Oct - 0:26

    ce discutii interesante Very Happy pe forumu' asta...

    macar e bine ca ne mai aducem aminte unii de altii


    cine se marita,cine se insoara rade sau cine mai face cate ceva;))
    Mihai
    Mihai
    Admin


    Numarul mesajelor : 774
    Data de inscriere : 14/08/2009
    Localizare : Severin

    Loc de batut campii si taiat frunza la caini Empty Re: Loc de batut campii si taiat frunza la caini

    Mesaj Scris de Mihai Vin 2 Oct - 0:34

    Mda... cam asa il intrebam eu pe varu-meu, Stefan (sergentu') cand veneam pe la tzara: Fane, care a mai murit, care a mai inviat? Loc de batut campii si taiat frunza la caini 585854
    Cica acum, in Octombrie se insoara Dan, de pe vale.

    Andre, tu ce-ai facut la faculta?
    Dar tu, Vali? ti-ai cunoscut viitorii parteneri de chefuri? Uite cum arata un chef studentesc. Astia-s prietenii mei... si medicii de maine. rade S-avetzi buzunarele pline cand mergeti la ei ca, uite, sunt invatati sa traiasca in stil mare rade